Kremy i balsamy do ciała

Kremy do ciała to element bardzo ważny w codziennej pielęgnacji. Zwłaszcza u osób starszych oraz osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się należy pamiętać o używaniu kremów i balsamów do ciała. Osoby leżące lub mające problem z poruszaniem narażone są na otarcia oraz podrażnienia. Najlepszym sposobem, by zapobiec tej dolegliwości jest używanie produktów indywidualnie dobranych pod potrzeby ich skóry.

 

Krem pielęgnacyjny do ciała należy nakładać po oczyszczeniu naskórka, dzięki temu nie dojdzie do jego przesuszenia. Zdrowa i zadbana skóra ma duży wpływ na samopoczucie oraz komfort pacjentów. Kremy do ciała działają ochronnie przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegają otarciom i podrażnieniom. Naskórek często przy długim siedzeniu lub leżeniu w jednej pozycji jest podatny na odparzenia, którym można łatwo zaradzić, nakładając ochronne kremy. Kremy do pielęgnacji często posiadają specjalne formuły takie jak pochłanianie nieprzyjemnego zapachu moczu.

 

Skuteczna pielęgnacja i nawilżenie na dłużej

 

Skóra osoby chorej potrzebuje często większej uwagi i pielęgnacji niż przy osobach samodzielnie poruszających się. Jest to główny powód, dla którego należy dobrać odpowiedni balsam pielęgnacyjny do ciała. Najlepiej wybierać te wysokiej jakości produkty, które zostały wyprodukowane specjalnie pod potrzeby osób z problemami w poruszaniu się. Produkty takie posiadają lekką konsystencję oraz łatwo się wchłaniają. Ich nawilżająca oraz odżywcza formuła pozwala nawilżyć zrogowaciały naskórek. Poprzez wcieranie w ciało pacjenta pomagamy zmniejszyć napięcie mięśniowe i pobudzić krążenie krwi co przekłada się na rzadsze występowanie skurczy oraz obrzęków. Balsamy do ciała stosowane regularnie pomagają nawilżyć nawet bardzo suchą skórę, dają ukojenie oraz często przyspieszają gojenie już powstałych odleżyn i ran.

 

Kremy pielęgnacyjne do ciała zawierają formułę, która pozostaje na skórze cały dzień, co pozwala na dłuższą jej ochronę. Balsamy do ciała dla osób chorych są to zazwyczaj produkty hipoalergiczne nieposiadające zapachu. Pozwala to na używanie ich bez obawy o bezpieczeństwo pacjenta. Produkty zostały przebadane dermatologicznie pod kątem utrzymania zdrowia skóry. Łagodna formuła nie podrażnia skóry, a PH produktów jest neutralne dla skóry. Kremy, balsamy oraz olejki do pielęgnacji polecane są dla osób z problemami w poruszaniu do codziennego użytku również przy stosowaniu środków chłonnych typu pieluchy anatomiczne lub pieluchomajtki. Dzięki takiej pielęgnacji przy użyciu środków chłonnych wyeliminować można ryzyko otarć lub podrażnień.

Aktywne filtry