Pieluchomajtki a pieluchy anatomiczne - czym się różnią?

Pieluchomajtki a pieluchy anatomiczne - czym się różnią?

01/06/2021 Odsłon:10472

Pieluchomajtki dla dorosłych należą do najczęściej wybieranych, jeśli chodzi o wyroby chłonne. Są wykorzystywane przez osoby mające problem z nietrzymaniem moczu. Na rynku istnieją także pieluchy anatomiczne, które równie dobrze spełniają swoją funkcję. Co zatem różni te produkty? Jak wyglądają oraz czym się charakteryzują? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tekście poniżej.

Jak wyglądają pieluchomajtki i czym różnią się od pieluch anatomicznych?

Pieluchy anatomiczne posiadają całkowicie odkrytą część biodrową, co przyczynia się do większego komfortu osoby je noszącej. Dzięki temu zapewniają swobodę ruchu, a także bardzo dobrą przepuszczalność powietrza. Te dwa wyroby chłonne różnią się nie tylko wyglądem ale także sposobem zakładania. Pieluchy anatomiczne przytrzymuje się za pomocą bielizny siatkowej, a pieluchomajtki mocuje przy pomocy rzep lub pasów. Te drugie przypominają bardziej pieluszki dla dzieci. Przylepka umożliwia odpowiednie dopasowanie do bioder a dwa ściągacze taliowe nie krępują ciała i zapewniają swobodę ruchu. W tym przypadku biodra są całkowicie zasłonięte w przeciwieństwie do pieluch anatomicznych, które wyglądem przypominają raczej wkładki anatomiczne. Wybierając odpowiedni produkt, należy kierować się indywidualnymi potrzebami oraz preferencjami.

Pieluchy anatomiczne

Pieluchomajtki

Czym różni się zakładanie pieluch anatomicznych od pieluchomajtek?

Różnice między pieluchami anatomicznymi a pieluchomajtkami są znaczące, dlatego też sposób ich zakładania jest odmienny. Pierwsze z nich mocuje się za pomocą majtek siatkowych, które ściągamy do połowy ud, a następnie umieszczamy je na właściwym miejscu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pieluchy dopasowują się do krocza i ściśle do niego przylegają. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że się przesuną w trakcie chodzenia. Przy zakładaniu drugiego wyrobu chłonnego należy skorzystać z wbudowanych przylepców lub pasów mocujących, aby prawidłowo przylegały do ciała. U osób leżących lepiej sprawdzą się pieluchomajtki.

Czy istnieje różnica w chłonności?

Każdy z tych wariantów skierowany jest do osób ze średnim, ciężkim, a nawet bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Zarówno pieluchomajtki jak i pieluchy anatomiczne zapewniają bardzo dobrą ochronę. Każdy z tych produktów skierowany jest do grupy ludzi borykających się z nietrzymaniem moczu. Natomiast różnice widoczne są gołym okiem. Wybór zależy tak naprawdę od naszych wymagań i upodobań. Każda osoba powinna dopasować rozwiązanie, które będzie dla niej najbardziej komfortowe.