Maści na odparzenia

Osoby i pacjenci, którzy noszą na co dzień pieluchy, powinni wyposażyć się w odpowiednią maść na odparzenia. Niestety, zanieczyszczona pielucha to wilgotne środowisko, które sprzyja namnażaniu się bakterii. Te z kolei mogą prowadzić do różnych infekcji i podrażnień skóry. Typowym problemem są tzw. odparzenia, które skutkują zaczerwienioną i łuszczącą się skórą, może pojawić się także wysypka lub pęcherze. Objawom tym towarzyszy swędzenie i pieczenie. Ulgę w takim przypadku przyniesie maść.

Bezpieczne antidotum na odparzenia

 

W naszej ofercie znaleźć można maści na odparzenia wysokiej jakości. Pochodzą one od renomowanych producentów. Ich skład jest bezpieczny i odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Mają one działanie nawilżające. Odżywają one skórę i wspomagają jej naturalne procesy regeneracyjne. Działają także znieczulająco, szybko przynosząc ulgę.

 

Dostępne w naszym asortymencie maści na odparzenia warto przede wszystkim stosować w celach profilaktycznych. Wystarczy, aby po usunięciu zanieczyszczonej pieluchy, a przed nałożeniem nowej, nałożyć na skórę krem. Stworzy on wówczas na skórze barierę ochronną, która skutecznie minimalizować będzie ryzyko oparzeń i podrażnień. Warto postawić na regularność stosowania preparatów. Zwłaszcza że są one proste do nakładania i usuwania.

 

Kremy mogą być pomocne także w przypadku niewielkich odleżyn. Niestety, leżący pacjenci są na nie narażeni na skutek długotrwałego nacisku na skórę. To może prowadzić do niedotlenienia, a nawet martwicy tkanek. Ponieważ leczenie odleżyn jest długotrwałe i trudne, również w tym przypadku lepiej postawić na profilaktykę i regularnie smarować skórę maścią, którą można znaleźć w naszej ofercie.

 

Warto mieć na uwadze, że stosowanie maści na odparzenia wymaga bezwzględnego przestrzegania zasad higieny. Przed nałożeniem kremu trzeba umyć ręce, a także oczyścić obszar, na który produkt zostanie zaaplikowany. Podążanie za zasadami higieny i regularne stosowanie maści to najlepszy sposób na to, aby zapobiegać odparzeniom lub szybko ich się pozbyć.

 

Dostępne w naszym sklepie kremy są odpowiednie zarówno dla niemowląt, jak i osób dorosłych. Noszenie pieluch to za każdym razem duże wyzwanie dla skóry, która często nie może oddychać i narażona jest na różnego rodzaju infekcje. Oferowane przez nas maści to najlepszy sposób na to, aby zadbać o naskórek i zminimalizować ryzyko odparzeń, a także odleżyn. Produkty były wielokrotnie badanie i testowane, cieszą się zaufaniem wśród autorytetów medycznych i pozytywnymi opiniami klientów.

Aktywne filtry