Śliniaki

Jednorazowe śliniaki do karmienia to idealny produkt zapewniający higienę podczas jedzenia. Może być stosowany przy osobach, które mają problemy z samodzielnym spożywaniem posiłków, a jednak chciałby, by ta czynność była wykonywana ze stosowną godnością. Pozwalają na zachowanie czystości pacjenta oraz otoczenia przy osobach mających problem z samodzielnym przemieszczaniem się lub stale unieruchomionych. Śliniaki dla dorosłych to produkt nadający się do wykorzystywania zarówno w warunkach domowych jak i szpitalnych. Produkt jest jednorazowy, przez co pozwala na zachowanie maksimum higieny. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby pozbyć się problemów występujących przy materiałowych wielorazowych śliniakach takich jak częste pranie i dezynfekcja. Może być stosowany również przez osoby zdrowe, które chcą mieć pewność, że ich ubranie nie zostanie pobrudzone podczas jedzenia zup lub wodnistych sosów.

Śliniaki dla dorosłych i dzieci

Produkt jest również idealny dla małych dzieci oraz niemowląt. Śliniaki dla dzieci z materiału, które są wykorzystywane, najczęściej muszą być często zmieniane oraz prane z wykorzystaniem specjalnych detergentów tak by nie podrażniały delikatnej skóry dziecka. Plamy powstałe na materiałowych śliniakach są często trudne do usunięcia, przez co wygląda on nieestetycznie. Rozkładające się na śliniakach wielorazowych jedzenie może być niezdrowe dla skóry oraz zdrowia dzieci. Przewagę zyskują tutaj na pewno śliniaki jednorazowe dla dzieci, które po każdym wykorzystaniu należy wyrzucić do śmieci, przez co problem uciążliwego prania zostaje pokonany. Jest to rozwiązanie higieniczne oraz bezpieczne.

 

Jak wygląda śliniak higieniczny?

Śliniaki higieniczne posiadają najczęściej wytrzymałą serwetkową strukturę, która absorbuje płyny. Ochronna warstwa wbudowana w materiał nie pozwala na przedostawanie się wilgoci, dzięki czemu ubrany na pacjenta lub dziecka pozostanie czysty. Śliniaki higieniczne dla dorosłych oraz te dla dzieci posiadają wbudowaną kieszonkę z przodu, do której to najczęściej wpadają resztki jedzenia oraz płynów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ze względu na nieprzemakalność kieszonki oraz jej stosunkowo dużą pojemność. Śliniaki jednorazowe dla dorosłych posiadają z tyłu tasiemki do zawiązania, dzięki czemu produkt nie zsuwa się lecz jest idealnie dopasowany do noszącej go osoby. Tasiemki wykonane są z miękkiego materiału niedrażniącego skóry, tak by zachować wygodę podczas spożywania posiłków. Większość śliniaków jednorazowych wykonanych jest z nieuczulającego materiału, przez co są bezpieczne w użyciu. Śliniaki jednorazowe dla dorosłych jak i dla dzieci pozwalają na cieszenie się posiłkiem bez obawy o nasze otoczenie. Śliniaki higieniczne to produkt dający duży komfort opiekunom oraz ich pacjentom.

 

Aktywne filtry