Dobranie odpowiednich produktów jest niezwykle ważne i pozwala zachować z jednej strony komfort i poczucie suchości, a z drugiej strony ograniczyć koszty nie przepłacając za produkty o zbyt dużej chłonności w stosunku do skali problemu osoby dotkniętej inkontynencją.

Podstawowe pytanie, jakie powinno się zdać, to czy osoba jest leżąca, czy chodząca.

Dla osób leżących najlepiej sprawdzą się pieluchomajtki, które konstrukcją przypominają dziecięce pampersy i charakteryzują się wygodnym sposobem zakładania osobie leżącej.

W przypadku osób chodzących lepszym wyborem będą majtki chłonne lub wkładki urologiczne nazywane również wkładkami anatomicznymi.

dobrac.svg

Drugie pytanie dotyczy stopnia nietrzymania moczu. Przyjęto podział na:

kropelkowe nietrzymanie moczu tutaj sprawdzą się wkładki urologiczne

średnie nietrzymanie moczu, produktami w tej kategorii będzie część wkładek urologicznych, oraz majtki chłonne

ciężkie nietrzymanie moczu w tym przypadku wkładki urologiczne są niewystarczające, trzeba zdecydować pomiędzy pieluchomajtkami i majtkami chłonnymi.

Każdy produkt posiada również chłonność w skali producenta zapisywaną w postaci kropel.

Można założyć, że 1-3 kropli dotyczy kropelkowego, 4-6 średniego, a 7 i więcej ciężkiego nietrzymania moczu.

Warto testować produkty o różnych chłonnościach, ponieważ mniejsza chłonność najczęściej wiąże się z tańszym produktem, co pozwoli na dodatkowe oszczędności.

Po odpowiedzeniu na te dwa pytania pozostaje jeszcze dobór odpowiedniego rozmiaru. Rozmiar podawany przez producenta to zazwyczaj obwód bioder.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia z doborem odpowiedniego produktu, napisz do nas na livechat lub zadzwoń na infolinię, a nasi pracownicy doradzą odpowiednie produkty.