Refundacja

Posiadamy umowę z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ na refundację środków pomocniczych.

Realizujemy zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne - z refundacji mogą korzystać pacjenci zarejestrowani we wszystkich Oddziałach Wojewódzkich NFZ.

Do grupy środków pomocniczych należą:

pieluchomajtki
majtki chłonne
pieluchy anatomiczne
wkładki anatomiczne
podkłady jednorazowe

Pacjent w zależności od swoich potrzeb może dowolnie komponować swoje zlecenie.

Wysokość refundacji na środki chłonne jest zależna od grupy do której należy pacjent:

  • Dla pacjentów z kodem P.100 refundacja wynosi 100% kwoty do limitu 77 zł miesięcznie.
  • Dla pacjentów z kodem P.101 refundacja wynosi 70% kwoty do limitu 90 zł miesięcznie. Oznacza to, że miesięczna kwota refundacji wynosi do 63 zł.

Pacjent jest uprawniony do 90 sztuk środków chłonnych miesięcznie. W przypadku zlecenia wystawionego na dłuższy okres czasu pacjent ma możliwość jednorazowego zakupu środków na maksymalnie 6 miesięcy. Pacjenci z uprawnieniami dodatkowymi (np. inwalidzi wojenni i wojskowi) posiadają refundację 100% kwoty do limitu 90 zł miesięcznie. Informację o uprawnieniach dodatkowych wpisuje lekarz przy wystawianiu zlecenia na środki chłonne. Dzieci objęte „Ustawą za życiem” i pacjenci objęci „Ustawą o znacznym stopniu niepełnosprawności” są uprawnieni do nielimitowanej ilości środków. Oznacza to, że osoba wystawiająca zlecenie wpisuje ich ilość przysługującą na miesiąc. Refundacja tych środków jest wielokrotnością limitów dla kodów P.100 i P.101.

Jako jedyny sklep medyczny realizujemy refundację na produkty linii Tena Discreet (wkładki o chłonności Tena Lady, ale cieńsze aż do 20%) oraz majtki chłonne z wysokim stanem modelujące sylwetkę. W naszym asortymencie są również nietypowe rozmiary pieluchomajtek i majtek chłonnych - bardzo małych: XXS, XS, a także bardzo dużych: XXL, XXXL. Środki te również podlegają refundacji NFZ.

Realizacja wniosku

W celu realizacji wniosku potrzebny jest numer wniosku oraz PESEL pacjenta. Zamówienia na realizację wniosku z refundacją mogą Państwo składać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30 pod numerem telefonu: 507-457-365. Wnioski realizujemy z dostawą kurierem na następny dzień roboczy.

W jaki sposób uzyskać dofinansowanie na środki chłonne?

  1. Dofinansowanie przysługuje każdej osobie, która jest ubezpieczona - pracuje, jest na emeryturze lub rencie, jest zgłoszona jako członek rodziny.
  2. Pacjent podczas wizyty lekarskiej lub konsultacji telefonicznej prosi o wystawienie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Uprawnionymi do wystawienia zleceń są lekarze specjaliści oraz lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
  3. Zlecenie jest natychmiast weryfikowane i potwierdzane przez NFZ dzięki czemu generowany jest przez system e-ZWM numer zlecenia. który otrzymuje pacjent. Nie jest potrzebny wydruk (tak jak w przypadku e-recepty).
  4. W celu realizacji zlecenia zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Po podaniu numeru zlecenia i numeru PESEL pacjenta następuje realizacja wniosku. Pacjent dokonujący zakupu proszony jest o zapłatę szybkim przelewem. Pozwala to na szybkie zaksięgowanie środków i wysyłkę paczki kurierem pod wskazany adres.

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące możliwości otrzymania refundacji do zakupu produktów medycznych prosimy o kontakt:

- telefoniczny: 507457365

- mailowy: refundacja@rmconsumer.pl

onas